Vinylové podlahy od společnosti Plancher s.r.o. – druhy, výrobci a využití

30.06. 2016 09:17 | Doporučujeme

Pustili jste se do výběru nové podlahy? Pokud nejste odborníci, jistě s námi budete souhlasit, že vybrat si vhodnou podlahu do bytu, domu nebo třeba kanceláře není úplně jednoduché. Na trhu existuje nepřeberné množství rozdílných podlahových krytin a ne každá z nich se hodí do určitých prostorů. V poslední době stále roste obliba vinylových podlah, které mají celou řadu jedinečných vlastností. Díky příznivé ceně, vysoké odolnosti a široké nabídce barev, vzorů a dokonale imitujících struktur povrchu nacházejí uplatnění v domácnostech i veřejných objektech.

Vysoká obliba vinylových podlah je dána mimo jiné i tím, že tento typ krytiny přináší kombinaci toho nejlepšího z umělých a přírodních materiálů. Tyto podlahy jsou sice vyrobeny z klasického PVC, jsou ale výrazně vylepšeny o další vrstvy a o nové technologie a hodí se tak prakticky do každého prostoru. Velkým plusem je i jejich příznivá cena, díky níž si ji mohou dovolit i ti, kdo nemohou nebo nechtějí utratit za novou podlahu příliš mnoho peněz. K dalším výhodám podlah z vinylu patří i snadná údržba, tepelná vodivost, voděodolnost nebo výborná zvuková izolace.

Vinylové podlahy Expona Domestic - detail

Rozdělení vinylových podlah

Vinylové krytiny můžeme rozlišovat podle několika rozdílných kritérií. Veškeré vinylové podlahy se dají rozdělit do dvou základních skupin – na heterogenní a homogenní.  Zatímco heterogenní podlahy jsou složeny z několika vrstev, homogenní mají vrstvu pouze jednu – jsou tzv. celovinylové. Dále pak vinylové podlahy dělíme na dílce a role. Jaký je mezi nimi rozdíl?

Vinylové dílce a jejich druhy

Pokud jste v obchodě nebo na internetu narazili na vinylové podlahové části ve tvaru čtverce nebo obdélníku, našli jste vinylové dílce. Ty se hodí spíše do menších místností. Kromě termínu dílce se můžeme setkat i s pojmem lamely. Jejich rozměry bývají různé. V této kategorii rozlišujeme základní čtyři druhy dílců:

  • celoplošně lepené – pokládka se provádí nalepením dílců na povrch, je třeba použít kvalitní podlahářské lepidlo
  • samolepicí – tyto dílce mají na své spodní straně samolepicí vrstvu. Z ní je třeba odlepit krycí podklad a následně dílce přilepit na povrch – musí být ale zcela hladký a rovný
  • zámkové – v tomto případě se dílce pokládají bez lepení, je pouze třeba je do sebe zapojit pomocí zámkového spoje, který je na jednotlivých lamelách – tento způsob je známý také jako plovoucí pokládka
  • volněpoložitelné – dílce opatřené na rubové straně protiskluznou podložkou – dílce se pokládají na volno

Kde všude lze použít vinylové dílce?

Výhodou vinylových dílců je jejich široká využitelnost. Především v domácnostech je můžete dát prakticky do kterékoli místnosti. Hodí se do obývacího i dětského pokoje, ložnice nebo předsíně. Díky tomu, že jsou voděodolné, je můžete dát i do kuchyně nebo koupelny. Na vinylové dílce můžete narazit například i v obchodních centrech, kancelářích, školách, nemocnicích, výrobních halách apod., zde se využívají většinou dílce celoplošně lepené.

Vinylové dílce

Vinylové role

Pokládka lepením i volným položením je možná i u vinylových rolí. Volná pokládka je ale vhodná spíše pro menší prostory do 20 m2, u větších ploch už je lepší role celoplošně přilepit podlahářským lepidlem. Pokud jde o rozměry, tak role mají většinou délku kolem 20 až 30 m, šířka je obvykle mezi 2 až 5 m. Na rozdíl od dílců najdou vinylové role své uplatnění spíše ve větších prostorech nebo komerčních objektech.

Kde všude lze použít vinylové role?

Zatímco vinylové dílce patří spíše do domácností a lehčích komerčních objektů, vinylové role se častěji instalují do velkých komerčních objektů – jedná se např. o průmyslové haly, nemocnice, sportovní centra, výrobní haly, kancelářské budovy nebo nákupní centra. V případě klasických domů se používají spíše ve větších prostorech.

Obecně se dá říct, že vinylové podlahy lze využít v podstatě kdekoliv – je ale třeba pečlivě vybrat konkrétní typ a poradit se s odborníky. Ti vám doporučí, který druh vinylové podlahy bude pro váš prostor nejvíce vhodný.

Vinylové role - zdroj foto: vinylflooring.ae

Přední výrobci vinylových podlah

Nabídka vinylových podlah je nesmírně bohatá a na jejich výrobě se podílí celá řada společností. Pokud chcete opravdu špičkovou kvalitu, doporučujeme vybrat podlahu od některé z následujících značek:

Gerflor – francouzská společnost, která vyrábí vinylové i PVC podlahy

Expona Domestic – oblíbená značka vinylových podlah pro domácí a komerční využití

Conceptline – jedna z předních značek vinylových podlah s pestrou paletou dekorů

Fatra – tradiční česká firma, která svoje produkty vyrábí v Chropyni a Napajedlích

Moduleo – kvalitní vinylové podlahy nové generace v nadstandardním provedení

Wineo-Design line – luxusní podlahy nejvyšší kvality od německého výrobce Windmöller Flooring

Vinylové podlahy Fatra

Nakupujte u specialistů

Pokud podlahu vyberete kvalitně, může vám dobře sloužit po celý život. Proto se vyplatí její výběr neuspěchat a poradit se se skutečnými odborníky, kteří mají v tomto oboru dostatek zkušeností a mohou Vám pomoci vybrat ten správný typ. K předním prodejcům vinylových podlah v ČR patří společnost Plancher s.r.o. Plancher má ve svém sortimentu nejkvalitnější vinylové podlahy od výše zmíněných značek, dohromady pak více než 300 různých vzorů, ze kterých si vybere i ten nejnáročnější zákazník. Na její kompletní nabídku se můžete podívat na internetových stránkách plancher.cz, nebo můžete (po předchozí telefonické domluvě) navštívit přímo jejich vzorkovnu, která se nachází v Praze 9 na adrese Lovosická 439/42. Vzorkovna je k dispozici i v mobilní podobě.

Podlahy Plancher, s.r.o. - plancher.cz